Ministerstvo zahraničních věcí ČR

      česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Diplomatická akademie v Praze začala školit Iráčany

 

Diplomatická akademie ministerstva zahraničí zahájila kurzy pro irácké diplomaty. Kurzy otevřel náměstek MZV Petr Kolář ve čtvrtek 8.1.2004 v 16.00 v Černínském paláci. Školení je součástí českého příspěvku k obnově Iráku. (12:00, 6.1.2004)

Diplomatická akademie ministerstva zahraničí zahájila kurzy pro irácké diplomaty. Kurzy slavnostně otevřel náměstek MZV Petr Kolář ve čtvrtek 8.1.2004 v 16.00 v Černínském paláci, zahájení se zúčastnil i ředitel akademie Milan Jakobec.

Prvních pět iráckých diplomatů zahájilo měsíční intenzivní výcvik v úterý 6.1.2004. Projektu se účastní juniorní diplomaté v hodnostech attaché a 3. tajemník ve věku 28-37 let. Kurz může být v průběhu roku opakován. Posluchače doporučil prozatímní úřad irácké diplomacie, který je konzultoval i s českým velvyslanectvím v Bagdádu. MZV financuje ubytování, stravování a výuku diplomatů. Přepravu a další náklady na pobyt hradí nadace Člověk v tísni. Školení iráckých diplomatů je součástí českého příspěvku k obnově Iráku.

<>

V Diplomatické akademii si budou Iráčané prohlubovat své diplomatické znalosti a zdokonalovat se v umění vyjednávání a prezentací. Program kurzu zahrnuje např.: blok zaměřený na historii a současnost EU, bezpečnostní politiku a NATO, veřejnou diplomacii a další. Mezi přednášejícími jsou např. náměstek ministra zahraničních věcí Petr Kolář, prof. Otto Pick a ředitel Ústavu mezinárodních vztahů Jiří Šedivý. Mladí diplomaté také v rámci programu navštíví Diplomatickou akademii ve Vídni a Evropskou akademii v Berlíně.


V Diplomatické akademii si české ministerstvo zahraničí vychovává své kariérní diplomaty. Akademie je součástí Ústavu mezinárodních vztahů, příspěvkové organizace ministerstva. Základní kurz trvá běžně 17 měsíců.

Fotografie ze slavnostního otevření kurzu


Související informace:

Diplomatická akademie - www.mzv.cz/diplomatickaakademie
Pomoc ČR při obnově Iráku
Nadace Člověk v tísni


Fotografie jsou k dispozici k volnému využití v médiích a lze je veřejně reprodukovat bez nutnosti souhlasu Ministerstva zahraničních věcí ČR - pokud není výslovně uvedeno jinak. V případě dalšího mediálního využití fotografií musí být uveden zdroj: "Foto: Jindřich Rambousek TM MZV ČR". Máte-li další požadavky či zájem o jiné parametry zde nashromážděného materiálu, prosím volejte odbor Tiskového mluvčího.

.