Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Svoboda podporuje české firmy aktivní v Iráku

 

Místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí ČR Cyril Svoboda přijal dne 18.2.2004 v Černínském paláci zástupce 12 českých firem, kteří se v rámci podnikatelské mise zúčastnili oficiální návštěvy Irácké republiky v úvodu letošního roku. (16:00, 16.2.2004)

Místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí ČR Cyril Svoboda přijal dne 18.2.2004 v Černínském paláci zástupce 12 českých firem, kteří se v rámci podnikatelské mise zúčastnili oficiální návštěvy Irácké republiky v úvodu letošního roku.

Ministr Svoboda pozval zástupce výše zmíněných firem na pracovní snídani. Cílem setkání byla výměna aktuálních informací o průběhu obchodních jednání v Iráku a další formy spolupráce resp. podpory ze strany MZV.

Ministerstvo zahraničních věcí ČR bylo v lednu 2004 hlavním organizátorem podnikatelské mise zástupců českých firem do Bagdádu. Této mise se zúčastnili představitelé českých firem, kteří se ve dnech 16.-17.1.2004 setkali s řadou iráckých ministrů a představitelů zahraničních organizací a agentur.

V pátek 27. února bude MZV pořádat další z řady seminářů o možnostech účasti českých firem na projektech poválečné rekonstrukce Iráku. Na seminář jsou pozvaní vedle českých expertů působících v Iráku také zástupci až 200 tuzemských firem.

.