Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Svoboda přijal guvernéra Bagdádu

 

Ministr zahraničních věcí ČR Cyril Svoboda přijal dne 19.11.2004 v Černínském paláci guvernéra Bagdádu Aliho al Haidri. Tématy jednání s ministrem Svobodou byly situace v Iráku před nadcházejícími volbami, další možnosti české pomoci Bagdádu při jeho obnově etc. (19.11.2004)

Ministr zahraničních věcí ČR Cyril Svoboda přijal dne 19.11.2004 v Černínském paláci guvernéra Bagdádu Aliho al Haidri, který přijel na návštěvu ČR.

Tématy jednání s ministrem Svobodou byly situace v Iráku před nadcházejícími volbami, další možnosti české pomoci Bagdádu při jeho obnově etc.

Česká republika nabídla irácké straně vypracování nového územního plánu pro město Bagdád. Stávající územní plán pochází z roku 1967. Tuto nabídku oficiálně prezentoval ministr Svoboda na Dárcovské konferenci v Madridu v říjnu 2003.

V roce 2004 schválila Česká republika z iniciativy MZV transformační pomoc Iráku v hodnotě 12 mil Kč. Součástí transformační pomoci je rovněž zpracování projektových plánů a odborných studií pro obnovu Iráku. MZV vyjadřuje česko-irácké spolupráci při vypracování územního plánu pro město Bagdád nadále plnou podporu.


Zvukový záznam press foyer (mp3, 16 kbps - 12 000 kHz Mono)


Souvisejíci odkazy:

přílohy

Svoboda+Guvernér Bagdádu 3 MB mp3 (zvukový záznam) 26.8.2008

.