Ministerstvo zahraničních věcí ČR

      česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

MZV podporuje české podnikatelské aktivity v Iráku

 

Ministr zahraničních věcí ČR Cyril Svoboda přijal dne 19.11.2004 v Černínském paláci zástupce 8 českých firem, které se podílejí na projektech transformační pomoci Iráku. (19.11.2004)

Ministr zahraničních věcí ČR Cyril Svoboda přijal dne 19.11.2004 v Černínském paláci zástupce 8 českých firem, které se podílejí na projektech transformační pomoci Iráku.

Ministr Svoboda pozval zástupce zmíněných firem na pracovní snídani. Cílem setkání bylo vyhodnocení dosavadní spolupráce v oblasti transformační pomoci, výměna aktuálních informací o průběhu obchodních jednání v Iráku a další výhled spolupráce resp. podpory ze strany MZV.

Ministerstvo zahraničních věcí ČR iniciovalo formou vládního usnesení vyčlenění 12 mil. Kč pro program transformační pomoci Iráku v roce 2004. Podpora transformačních procesů a demokratizace je integrální součástí české zahraniční politiky. Transformační pomoc zahrnuje odborné stáže, stipendia, výměnné pobyty, oborová školení pro irácké studenty, pracovníky veřejné správy, odborníky a experty. Její součástí je rovněž zpracování projektových plánů a odborných studií pro obnovu Iráku.

Do transformační pomoci v oblasti obchodu a průmyslu se zapojilo 8 českých firem, které pořádají odborné stáže a školení pro své irácké partnery. Celkem se v této oblasti uskuteční 12 projektů a zúčastní se jich 65 iráckých expertů. Projekty jsou realizovány v odvětvích: chemie a petrochemie, vodní hospodářství, hydrogeologie a geologie, ekologie, infrastruktura - letecká a železniční doprava, těžba a skladování ropy.


Zvukový záznam press foyer (mp3, 16 kbps - 12 000 kHz Mono)


Souvisejíci odkazy:

přílohy

Svoboda+podnikatelé 2 MB mp3 (zvukový záznam) 26.8.2008

.