Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Porady o možnostech účasti českých firem na rekonstrukci Iráku

 

Dne 20.května 2003 proběhla v Černínském paláci porada o možnostech účasti českých firem na rekonstrukci Iráku. Další porada na toto téma se konala dne 29. května 2003 za účasti vrcholných představitelů velvyslanectví USA v Praze.(2.6.2003)

Dne 20. května 2003 se na MZV konala porada o možnostech účasti českých firem na rekonstrukci Iráku za účasti představitelů Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, vládní agentury na podporu exportu CzechTrade, Hospodářské komory ČR, Svazu průmyslu a dopravy ČR, České exportní banky, Exportní garanční a pojišťovací společnosti a podnikatelské veřejnosti. Hlavní příspěvky přednesli velvyslanci České republiky v Kuvajtu, Washingtonu a Londýně. Na této poradě si účastníci ujasnili reálné možnosti a formy participace českých firem na obnově Iráku.

Další porada na toto téma se konala dne 29. května 2003 za účasti vrcholných představitelů velvyslanectví USA v Praze, významných českých podniků majících zkušenosti s působením v Iráku a své prezentace přednesly i Česká exportní banka a CzechTrade. Zatím poslední koordinační schůzka, na kterou byli přizváni specialisté vybraní pro působení při CPA, se uskutečnila 7.7.2003, tj.krátce před předpokládaným odletem zástupců při CPA do jejich působiště v Iráku. Na této schůzce byli experti informováni o konkrétních možnostech a způsobu uplatnění českých firem na obnově Iráku.

.