Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Seminář „DOING BUSINESS IN IRAQ“

 

Seminář, který se uskutečmil 27.2.2004, byl zorganizován Ministerstvem zahraničních věcí ČR ve spolupráci s Velvyslanectvím USA. (17.3.2004)

Seminář, který se uskutečmil 27.2.2004, byl zorganizován Ministerstvem zahraničních věcí ve spolupráci s Velvyslanectvím USA. Seminář zahájil náměstek ministra zahraničí Petr Kolář a velvyslanec USA J.E. William J.Cabaniss.

Následně se konal diskusní stůl se čtyřmi účastníky české podnikatelské mise do Bagdádu vedené ministrem zahraničí Cyrilem Svobodou (15.-17.1.2004), ve kterém tito účastníci popsali své zkušenosti z uvedené mise a poté odpovídali na dotazy účastníků semináře.

Velvyslanectví USA zajistilo do následného bloku vystoupení představitele ministerstva obchodu USA, vystoupení představitele dočasné správy v Iráku (CPA/ PMO) a vystoupení představitele významného amerického kontraktorského subjektu fy Parsons, která již realizuje konkrétní zakázky v rámci rekonstrukce Iráku a která se podělila o konkrétní zkušenosti z této činnosti. Firma nabídla českým subjektům spolupráci na bázi subkontraktů.

Mimořádně přínosnou pro české podnikatele byla následná diskuse a možnost navázat neformální osobní kontakty během Buffet lunchu s dalšími účastníky semináře. Na semináři byl distribuován účastníkům i písemný materiál, který obsahoval velmi užitečné informace o podmínkách podnikání v Iráku.Seminář byl zúčastněnými českými podnikateli hodnocen velmi pozitivně. Přiblížil v konkrétních rysech z pohledu českých a amerických subjektů nynější podmínky podnikání v Iráku a napomohl získat i řadu cenných informačních zdrojů z této oblasti.

.