Ministerstvo zahraničních věcí ČR

      česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Seminář s českými experty u CPA o možnostech účasti českých firem na rekonstrukci Iráku

 

Dne 2. září 2003 se na MZV konal seminář o možnostech účasti českých firem na projektech poválečné rekonstrukce Iráku za účasti vybraných expertů, reprezentujících Českou republiku v prozatímní koaliční správě (CPA) v Iráku.(4.9.2003)

Dne 2. září 2003 se na MZV konal seminář o možnostech účasti českých firem na projektech poválečné rekonstrukce Iráku za účasti vybraných expertů, reprezentujících Českou republiku v prozatímní koaliční správě (CPA) v Iráku. Semináře pořádaného ředitelem odboru vnějších ekonomických vztahů MZV Tomášem Husákem se dále zúčastnili velvyslankyně ČR u CPA Janina Hřebíčková, velvyslanec ČR v Iráku Martin Klepetko, představitelé Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, vládní agentury na podporu exportu CzechTrade, Hospodářské komory ČR, Svazu průmyslu a dopravy ČR a zástupci asi 50 českých firem majících zájem na účasti na obnově Iráku.

Na této akci si účastníci ujasnili reálné možnosti a formy participace českých firem na obnově Iráku, seznámili se s některými konkrétními projekty a prodiskutovali důležité aktuální problémy spojené s účastí České republiky na poválečné administraci této země. Čeští experti působící u CPA také seznámili účastníky formou powerpointových prezentací s oblastmi a úseky prozatímní státní správy, ve kterých v Iráku působí.

.