Ministerstvo zahraničních věcí ČR

      česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Semináře MZV s českými experty CPA k rekonstrukci Iráku.

 

V návaznosti na dosavadní aktivity Ministerstva zahraničních věcí České republiky v otázce podpory účasti české podnikatelské sféry na obnově poválečného Iráku byly ve dnech 7. a 8. 4. 2004 na MZV ČR uspořádány formou pracovních stolů semináře s tématikou rekonstrukce Iráku. (9.4.2004)

V návaznosti na dosavadní aktivity Ministerstva zahraničních věcí České republiky v otázce podpory účasti české podnikatelské sféry na obnově poválečného Iráku byly ve dnech 7. a 8. 4. 2004 na MZV ČR uspořádány formou pracovních stolů semináře s tématikou rekonstrukce Iráku. Jednalo se o přímé konzultace zástupců firem zajímajících se o účast při obnově Iráku s českými experty při CPA, pracovníky velvyslanectví ČR v Bagdádu a pracovníky MZV.

Jednalo se celkem o čtyři pracovní stoly rozdělené do následujících témat:

  • energetika

  • vodohospodářství

  • ropný průmysl

  • obchodně-ekonomický úsek ZÚ Bagdád a možnosti jeho asistence firmám

Pracovních stolů se zúčastnilo celkem přes 90 zástupců českých firem, kteří při nich byli informováni o aktuálním vývoji v možnostech přímého uplatnění na zakázkách obnovy Iráku a měli možnost prezentovat své názory, požadavky, návrhy či doporučení v konkrétní oblasti jejich zájmu. Ke stěžejním otázkám zájmu českých firem patřila oblast získávání informací o vypsaných (či uvažovaných) projektech, o aktuálních změnách v podnikatelském prostředí v Iráku a o dalších možnostech podpory ze strany české státní správy (jako např. podpora školících projektů, studií na rekonstrukci závodů nebo odvětví průmyslu, nová forma setrvání expertů v Iráku po zániku CPA atd.).

Účastníci všech pracovních stolů vesměs ocenili trvale aktivní přístup Ministerstva zahraničních věcí a státní správy ČR jako celku v otázce podpory českých podnikatelských subjektů při jejich snaze o účast na rekonstrukci poválečného Iráku.

.