Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Setkání s českými experty působícími při dočasné koaliční správě (CPA) v Iráku

 

Sekce ekonomických vztahů Ministerstva zahraničních věcí ČR spolu s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR uspořádaly v úterý 16. prosince 2003 již druhé setkání s českými experty působícími při dočasné koaliční správě (CPA) v Iráku. (14:00, 17.12.2003)

Sekce ekonomických vztahů Ministerstva zahraničních věcí ČR spolu s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR uspořádaly v úterý 16. prosince 2003 ve Velkém sále MZV ČR již druhé setkání s českými experty působícími při dočasné koaliční správě (CPA) v Iráku. Tohoto semináře se zúčastnili představitelé obou pořádajících resortů, Ministerstva obrany, Ministerstva vnitra, Ministerstva zemědělství, Ministerstva životního prostředí, Ministerstva dopravy, Ministerstva zdravotnictví, České exportní banky, Exportní garanční a pojišťovací společnosti, Hospodářské komory ČR, Svazu průmyslu a dopravy, CzechTrade a představitelé přibližně 100 českých firem zajímajících se o aktivní účast při rekonstrukci Iráku.

Seminář zahájil svým příspěvkem náměstek ministra zahraničních věcí pro dvoustranné vztahy Petr Kolář. Po příspěvcích vrchního ředitele sekce ekonomických vztahů MZV Tomáše Husáka a vedoucího referátu zahraniční pomoci MPaO Františka Malaty se pak s účastníky o své zkušenosti z působení v regionu podělili velvyslanec ČR v Iráku Martin Klepetko a obchodní radové velvyslanectví v Bagdádu (Viktor Vodička) a Kuvajtu (Martin Koller) a všichni čeští experti, působící v ekonomických oblastech CPA. Zejména prezentace jednotlivých expertů, kteří v Iráku pomáhají s obnovou místní státní správy a působí na příslušných iráckých ministerstvech, přiblížily účastníkům současnou situaci v obnově země a konkrétní možnosti uplatnění českých firem při její poválečné rekonstrukci.

.