Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Schválení Strategie mnohostranné rozvojové spolupráce ČR na období 2013–17

 

Dne 6. února 2013 vláda ČR schválila Strategii multilaterální rozvojové spolupráce ČR na období 2013–17 (usnesení vlády č. 90), kterou připravilo MZV za účelem dosažení větší účinnosti a žádoucích výsledků zahraniční rozvojové spolupráce vč. humanitární pomoci.

Předmětem materiálu, který navazuje na Koncepci zahraniční rozvojové spolupráce ČR 2010–17, je stanovení cílů a priorit působení ČR v multilaterální rozvojové spolupráci.

Strategie mnohostranné rozvojové spolupráce ČR na období 2013–17 identifikuje cíle a priority v této oblasti a definuje hlavní témata, která bude ČR v rámci mnohostranné rozvojové spolupráce akcentovat. Na nadcházející období stanovuje Strategie globální cíl, kterým je efektivní zapojení ČR do multilaterální rozvojové spolupráce, vč. využívání příležitostí, které z tohoto působení vyplývají, a čtyři strategické cíle: 1) prosazování zájmů a priorit ČR při plnění globálních cílů rozvojové spolupráce; 2) posílení účasti českých subjektů na realizaci multilaterálních projektů; 3) uplatnění českých expertů ve strukturách organizací; 4) zajištění výrazné účasti ČR na rozhodovacích procesech organizací. Na základě určení těchto strategických cílů byly dále stanoveny hlavní tematické a teritoriální priority, které budou sloužit m.j. jako vodítko pro poskytování finančních příspěvků jednotlivým mezinárodním organizacím.

V roce 2016 bude zahájeno vyhodnocení naplňování cílů Strategie.

Strategie mnohostranné rozvojové spolupráce ČR 2013-17

The Multilateral Development Cooperation Strategy of the Czech Republic 2013-17 (Strategie anglicky)

přílohy

Multistrategie_brozura 419 kB doc (Word dokument) 22.4.2013

Multilateral_Development_Strategy_EN_1 438 kB doc (Word dokument) 15.7.2013

.