Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Dnes slavíme Mezinárodní den dobrovolníků

 

Mezinárodní den dobrovolníků vyhlásila Organizace spojených národů na 5. prosince a mnoho organizací tak k této příležitosti pořádá kampaně či oslavy. Smyslem Mezinárodního dne dobrovolníků je poukázat na přínos práce dobrovolníků a také každoročně připomenout šíření myšlenky solidarity a pomoci potřebným.

V Česku působí řada organizací, které sdružují dobrovolníky. V reakci na konkrétní situaci například vzniklo občanské sdružení IniciativaHlavak/ , které již od roku 2015 nabízí pomoc uprchlíkům, kteří se ocitnou na Hlavním nádraží v Praze. Pomáhá s orientací na místě, poskytováním informací, základního občerstvení a navigováním do koordinačních center.

Čeští dobrovolníci pracují rovněž na pozicích OSN, v rámci programu Dobrovolníci OSN, který je jedním z prioritních multilaterálních partnerů ve Strategii zahraniční rozvojové spolupráce ČR 2018 - 2030 https://twitter.com/UNVEurasia/status/1597618474658181120

Chtěli bychom společně s Vámi tento den oslavit a poděkovat všem, kteří se dobrovolnickým aktivitám ve svém volném čase věnují a také těm, kteří dobrovolnické programy zajišťují.

Čeští dobrovolníci při OSN na monitorovací misi v Gruzii

Čeští dobrovolníci při OSN na monitorovací misi v Gruzii

.