Ministerstvo zahraničních věcí ČR

      česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Již šestý ročník Cen SDGs zahájil výzvou k podávání přihlášek projektů

 

Ceny SDGs, pořádané společností ASO, představují unikátní projekt, který přispívá k povědomí veřejnosti a aktivnímu přístupu společnosti k naplňování Cílů udržitelného rozvoje, na kterých se v roce 2015 shodlo mezinárodní společenství pod hlavičkou OSN.

 

ASO

ASO

Cílem cen SDGs je propagovat 17 cílů směřujících k omezování chudoby a nerovností a k dlouhodobě udržitelnému rozvoji v hospodářské, sociální a environmentální oblasti. Posláním cen SDGs je také motivovat partnery z řad soukromého sektoru, neziskových organizací, veřejné správy, ale i široké veřejnosti k aktivitám vedoucím k udržitelnému rozvoji v rámci každodenního života, ekonomických a společenských činností. O příspěvku MZV k jejich naplňování si můžete více přečíst zde:

https://www.mzv.cz/jnp/cz/zahranicni_vztahy/rozvojova_spoluprace/koncepce_publikace/koncepce/strategie_zahranicni_rozvojove.html

 

Letošní ročník Cen SDG přináší řadu novinek, například kromě hodnocení jednotlivých projektů také hodnocení strategií a jejich přínosu pro naplňování a realizaci SDGs . Další novinkou je také sdílená záštita, kde vedle tradičního partnera, Ministerstva zahraničních věcí ČR, se letos přidalo rovněž Ministerstvo životního prostředí a přibyla kategorie „Ocenění Evropské komise“.

Slavnostní vyhlášení cen se uskuteční letos 13. října v historické budově Národního muzea.

 

.