Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

OECD / DAC

 

Výbor OECD pro rozvojovou pomoc (Development Assistance Committee - DAC) sdružuje nejvyspělejší země světa - dárce rozvojové pomoci a je považován za hlavní mezinárodní fórum pro koordinaci rozvojové spolupráce.

Výbor DAC je součástí organizace od samého počátku (vznikl již v roce 1961), což potvrzuje jeho důležitost. Výbor sleduje širší globální souvislosti rozvoje, zajišťuje soudržnost pravidel a přináší strategické a statistické vstupy k tvorbě a implementaci pravidel rozvojové spolupráce a její efektivnosti.

ČR se stala členem DAC dne 14. května 2013. Členství v tomto výboru je významným uznáním úspěchů, kterých ČR dosáhla od roku 1995 v oblasti zahraniční rozvojové spolupráce a humanitární pomoci.

Více informací na webu OECD.

 

Střednědobé vyhodnocení ZRS ČR (Mid-term peer review OECD/DAC)

Dne 13.6.2019 provedly zástupkyně Výboru pro rozvojovou spolupráci OECD (OECD/DAC) střednědobé vyhodnocení (mid-term peer review) zahraniční rozvojové spolupráce ČR. Cílem tohoto vyhodnocení… více ►

Zpráva z historicky prvního peer review ZRS ČR

Předsedkyně Výboru pro rozvojovou pomoc OECD (OECD/DAC), paní Charlotte Petri Gornitzka, prezentovala dne 22. listopadu 2016 ve Velkém sále MZV výsledky zprávy z historicky prvního vyhodnocení… více ►

.