Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zpráva z historicky prvního peer review ZRS ČR

 

Předsedkyně Výboru pro rozvojovou pomoc OECD (OECD/DAC), paní Charlotte Petri Gornitzka, prezentovala dne 22. listopadu 2016 ve Velkém sále MZV výsledky zprávy z historicky prvního vyhodnocení (peer review) zahraniční rozvojové spolupráce ČR, kterou sekretariát Výboru zveřejnil v říjnu t.r.

Ocenění výsledků české rozvojové spolupráce

Organizace pro ekonomickou spolupráci a rozvoj (OECD) dne 18. října 2016 zveřejnila výsledky historicky prvního vyhodnocení systému rozvojové spolupráce a humanitární pomoci ČR (tzv. Peer Review). Hodnocení Výboru pro rozvojovou pomoc OECD (DAC) provedli odborníci z Nizozemska a Švýcarska v průběhu roku 2016.

Závěry hodnotící zprávy jsou převážně pozitivní, DAC oceňuje funkční institucionální systém i konkrétní  příspěvky ČR k omezování chudoby a nerovností např. v Moldavsku a v Etiopii, jež byly v centru pozornosti hodnotitelů. Zpráva obsahuje i některá doporučení do budoucna, zejména apeluje na navýšení finančního objemu rozvojové pomoci a upozorňuje na potřebu zajistit pro její poskytování odpovídající lidské zdroje.

Prezentace výsledků hodnotící  zprávy OECD/DAC proběhlo dne 22. listopadu 2016 ve Velkém sále MZV od 14 hodin. Zprávu představila  švédská předsedkyně Výboru pro rozvojovou pomoc OECD, paní Charlotte Petri Gornitzka, následovala diskuse a tisková konference.

 

přílohy

Czech Republic Peer Review 2016 377 kB pdf (Acrobat dokument) 22.11.2016

Highlights Peer Review Czech Republic 2016 405 kB pdf (Acrobat dokument) 22.11.2016

Zpráva OECD - hlavní zjištění a doporučení 279 kB pdf (Acrobat dokument) 22.11.2016

.