Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Novinky z Rozvojového programu OSN

 

Významnou součástí společného projektu ČR s Rozvojovým programem OSN (UNDP), na který MZV ČR každoročně přispívá částkou 16 mil. Kč, je Challenge fund (CUP) for SDGs. Cílem tohoto programu je umožnit přenos českých řešení na podporu udržitelného rozvoje do prioritních zemí české rozvojové spolupráce. Mezi žadatele o podporu projektů patří: soukromé firmy, univerzity, výzkumné ústavy, složky veřejné správy a místní samosprávy a nestátní neziskové organizace.

V rámci CUP byl na jaře 2021 vyhlášen již pátý ročník soutěže o financování inovativních projektů, ve kterém bylo vybráno 12 projektů. Pět projektů bude realizováno českými subjekty v Moldavsku se zaměřením na dopravu a telekomunikace v zemi.  Další čtyři vybrané projekty v Gruzii se zabývají zavedením „chytré“ správy měst, zdravotní tématikou, udržitelnou výrobou a zvyšováním ICT kompetencí mladých lidí.

Po dvou projektech bude realizováno v Etiopii a to konkrétně se zaměřením na oblast nakládání s odpadními vodami a na získávání vody v nejsušších oblastech. Jeden projekt, zaměřený na modernizaci dopravní signalizace, bude podpořen také v Bosně a Hercegovině.

Více o programu a projektech se dočtete na webu UNDP CUP: Project Portfolio - CUP (undp.cz)

.