Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

aaa
Foto: MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Setkání s Mladými dobrovolníky OSN pro rok 2021

 

Dne 15. února 2021 se náměstek ministra zahraničních věcí ČR Martin Tlapa virtuálně setkal s nově vybranými českými dobrovolníky, kteří budou po dobu jednoho roku působit v rozličných agenciích OSN. V roce 2021 byly vybrány pozice v Etiopii, Gruzii, Jordánsku, Kambodži, Moldavsku, Myanmaru, Turecku a na Ukrajině.

Náměstek Tlapa pogratuloval dobrovolníkům k jejich úspěchu ve výběrových řízeních na pozice v OSN a ocenil jejich motivaci působit v rozvojových zemích, zvlášť v této nelehké době. Ve svém vystoupení popřál novým dobrovolníkům mnoho pracovních úspěchů a získání neocenitelných zkušeností během jejich ročního působení v agenturách OSN. Nově vybraným dobrovolníkům byla představena i Strategie ZRS ČR a spolupráce ČR se zeměmi, kam budou čeští zástupci vyjíždět.

Podle Strategie zahraniční rozvojové spolupráce ČR 2018 – 2030 je program Dobrovolníci OSN (United Nations Volunteers, UNV) jedním z prioritních multilaterálních partnerů ČR v oblasti ZRS. Spolupráce s tímto programem sahá až do roku 1995, v roce 2006 se ČR zapojila do programu Mladých dobrovolníků OSN (United Nations Youth Volunteers), který nabízí možnost získání praxe absolventům vysokých škol. Mezi lety 2006 a 2020 bylo vysláno celkem 82 mladých dobrovolníků do různých agencií OSN.

Na podzim 2021 vyhlásíme výběrová řízení pro další ročník tohoto programu. Informace bude zveřejněna na webových stránkách a sociálních sítích MZV ČR. Se zkušenostmi bývalých dobrovolníků se můžete seznámit v přiložených článcích a zjistit, zda by Vás účast v tomto programu také lákala:

Michaela Ptáčková, UNDP Bosna a Hercegovina

Martin Zelinka, UNDP Ukrajina

Tomáš Král, UNDP Etiopie

David Pulgret, UNICEF Zambie

 

S případnými dotazy se můžete obracet na email: ors_sekretariat@mzv.cz.

 

přílohy

Strategie ZRS ČR 2018 - 2030 453 kB pdf (Acrobat dokument) 6.10.2017

.