Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Závěrečné setkání s mladými dobrovolníky OSN
Foto: mzvcr
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Závěrečné setkání s mladými dobrovolníky OSN

 

Dne 23. července 2020 náměstek MZV Martin Tlapa přijal tři mladé české dobrovolníky, kteří v loňském roce působili v agenciích OSN v Bosně a Hercegovině, Jordánsku a Zambii.

Dne 23. července 2020 se v prostorách Černínského paláce MZV uskutečnilo závěrečné setkání s mladými českými dobrovolníky OSN, kteří působili v agenciích OSN v průběhu roku 2019. Dobrovolníky uvítal náměstek ministra zahraničních věcí ČR Martin Tlapa a ocenil jejich motivaci působit v rozvojových zemích a přispívat k plnění Cílů udržitelného rozvoje a také k naplňování Strategie zahraniční rozvojové spolupráce ČR (Strategie ZRS).

Základním posláním programu Dobrovolníci OSN (United Nations Volunteers - UNV) je prosazovat myšlenku dobrovolnictví pro rozvoj, mobilizovat dobrovolníky a zajišťovat jejich vysílání do rozvojových zemí. Dle Strategie ZRS je UNV prioritním multilaterálním partnerem ČR v oblasti ZRS, se kterým se spolupráce datuje již od roku 1995. Konkrétně do programu mladých dobrovolníků OSN se ČR zapojila v roce 2006 a od té doby vyslala celkem 71 dobrovolníků do prioritních zemí české zahraniční rozvojové spolupráce.

V roce 2019 vyjelo do zahraničí celkem 8 dobrovolníků (např. do Bosny a Hercegoviny, Jordánska a Zambie) a čtyřem z nich byl výjezd prodloužen na náklady hostitelské agentury, což značí vysokou kvalifikovanost českých mladých lidí. Dobrovolníci svou roční pracovní zkušenost v agenciích OSN hodnotí velmi kladně a většina z nich stále působí v rozvojovém sektoru.

Na přelomu září - října 2020 bude vyhlášeno výběrové řízení pro další ročník tohoto programu. Podrobné informace o programu Dobrovolníci OSN jsou k dispozici na webu mzv.cz v kapitole rozvojová spolupráce a humanitární pomoc.

.