Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Schůzka dobrovolníků OSN
Foto: MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Závěrečné setkání s mladými dobrovolníky OSN 2020

 

V pondělí 19. července 2021 se v prostorách Černínského paláce MZV uskutečnilo závěrečné setkání s mladými českými dobrovolníky OSN (United Nations Volunteers, UNV), kteří působili v agenciích OSN v průběhu roku 2020.

Dobrovolníky přijala zástupkyně náměstka ministra zahraničních věcí ČR Veronika Kuchyňová Šmigolová, která ocenila práci všech osmi vyslaných dobrovolníků na začátku roku 2020, kdy se každý z nich musel popasovat s počáteční fází pandemie, což zásadním způsobem ovlivnilo jejich zapojení jako UNVs.

V roce 2020 pracovalo pro agencie OSN celkem 8 dobrovolníků v prioritních zemích české zahraniční rozvojové spolupráce a několika z nich byl výjezd prodloužen na náklady hostitelské agentury, což značí vysokou kvalifikovanost českých mladých lidí a přínos tohoto programu. V současné době se většina dobrovolníků pohybuje ať již v sektoru rozvojovém, tak v mezinárodních organizacích a shodují se, že roční zapojení na pozicích ve strukturách OSN jim přineslo cenné zkušenosti do současných profesí.

Setkání Mladých dobrovolníků OSN

Setkání Mladých dobrovolníků OSN

Základním posláním programu Dobrovolníci OSN (United Nations Volunteers - UNV) je prosazovat myšlenku dobrovolnictví pro rozvoj, mobilizovat dobrovolníky a zajišťovat jejich vysílání do rozvojových zemí. Dle Strategie ZRS je UNV prioritním multilaterálním partnerem ČR v oblasti ZRS, se kterým se spolupráce datuje již od roku 1995. Konkrétně do programu mladých dobrovolníků OSN se ČR zapojila v roce 2006 a do roku 2021 již vyslala celkem
89 českých dobrovolníků do prioritních zemí české zahraniční rozvojové spolupráce.

Koncem září 2021 bude vyhlášeno výběrové řízení pro další ročník tohoto programu. Podrobné informace o programu Dobrovolníci OSN jsou k dispozici na webu mzv.cz v kapitole rozvojová spolupráce a humanitární pomoci.

https://www.mzv.cz/jnp/cz/zahranicni_vztahy/rozvojova_spoluprace/mnohostranna_zrs_cr/osn/dobrovolnici_osn_un_volunteers.html

.