Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Zuřivost
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Předání ceny za film "Zuřivost"

 

Dne 22. 11. 2010 se uskutečnilo slavnostní předání diplomu studentovi FAMU Tomáši Hájkovi, který mu byl udělen na IX. Mezinárodním festivalu posluchačů filmových škol „Načalo“ v Sankt Peterburgu - festivalu, který je určen nastupující generaci filmových umělců.

Dne 22. 11. 2010 se uskutečnilo slavnostní předání diplomu studentovi FAMU Tomáši Hájkovi, který mu byl udělen na IX. Mezinárodním festivalu posluchačů filmových škol „Načalo" v Sankt Peterburgu - festivalu, který je určen nastupující generaci filmových umělců. Přijetí za účelem předání diplomu se dále na pozvání vrchního ředitele sekce ekonomické spolupráce a zahraniční prezentace Pavla Kafky zúčastnila také významná animátorka paní Libuše Čihařová, která se na filmu spolupodílela v roli pedagogického vedení.

Tomáš Hájek v konkurenci 668 filmů, které byly v letošním roce do soutěže přihlášeny, získal za svůj film „Zuřivost" ocenění za věrnost klasickému stylu.

Vrchní ředitel sekce ekonomické spolupráce a zahraniční prezentace P. Kafka během následné zdvořilostní diskuse studentu Tomáši Hájkovi nejen poblahopřál k mezinárodnímu úspěchu, ale ocenil také vizuální styl filmu a zároveň poděkoval za šíření dobrého jména české kultury v zahraničí.

.