Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česko-německé jazzové a pantomimické představení v Černínském paláci

Kdy: 08.09.2013 17:00 , Kde: MZV ČR - Černínský palác

V sídle Ministerstva zahraničních věcí se dne 8. září 2013 uskutečnila pražská premiéra představení Körperklänge/Muzika Mimika. Jedná se o česko-německý projekt založený na symbióze jazzové hudby s pantomimou. Projekt za podpory spolku Pro Arte Vivendi vytvořili studenti a profesoři pantomimy dvou škol ve dvou městech – berlínské „Die Etage“ a pražské DAMU. Hudbu složili Carlos Mieres a Joe Kučera. Společné představení bylo úspěšně uvedeno již na jaře v Berlíně.

Představení navázalo na předchozí mezinárodní kulturní projekty, které Ministerstvo zahraničních věcí ve spolupráci s dalšími partnery v uplynulých letech uspořádalo v zahradě Černínského paláce. Tentokrát MZV diváky pozvalo do svých vnitřních prostor.

Hlavním hudebním doprovodem byli členové berlínské skupiny Roger Dodger Band. Kromě Pro Arte Vivendi byli dalšími partnery akce Česko-německý fond budoucnosti, Německo-česká a slovenská společnost, město Berlín, velvyslanectví Spolkové republiky Německo v České republice a pražský Goethe Institut.

Kapela Roger Dodger Band je zástupcem nynější berlínské kosmopolitní hudební scény. Její členové pocházejí z nejrůznějších konců světa. Kytarista Carlos Mieres je z Uruguaye, basista Pedro Moyano ze Španělska a hráč na bicí nástroje Paolo Eleonori je původem Ital. Saxofonista a iniciátor projektu Joe Kučera je českým rodákem.

Se skupinou Roger Dodger se koncertu na MZV zúčastnili i další sólisté: Sísa Fehérová se svými přáteli,  Jesse Ballard, berlínský Američan, zpěvák a kytarista, který přednesl sólový program, a Michal Gera, český jazzový trumpetista.

galerie

Körperklänge/Muzika Mimika

.