Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Odborná komise vybírá logo předsednictví V4
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Vyhlášení výsledků soutěže o logo českého předsednictví Visegrádské skupiny (V4)

 

Odborná komise vybírala z téměř 150 soutěžních návrhů. Jednoznačným vítězem se stal návrh studenta z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně

Od července 2015 do června 2016 bude Česká republika předsedat tzv. Visegrádské skupině ("V4"). Ministerstvo zahraničních věcí České republiky vyhlásilo v této souvislosti výtvarnou soutěž o logo českého předsednictví Visegrádské skupiny. Soutěž byla otevřená pro studenty středních, vyšších odborných a vysokých škol. Odborná porota pod vedením profesora Jiřího Lindovského z Akademie výtvarných umění vybírala ze 149 došlých návrhů, které podali studenti 24 škol z celé České republiky. Do 1. kola postoupilo 61 návrhů, které budou zveřejněny v katalogu soutěžních příspěvků. Vybrané práce budou také vystaveny před začátkem předsednictví v Českém centru Praha.

Výsledkem jednání poroty je výběr tří návrhů, které jsou moderně typograficky řešené, technicky dobře dále zpracovatelné a aplikovatelné, úsporné, odráží se v nich poselství V4: pospolitost, jednota, soustředěnost, mají návaznost na logo MZV a odráží motto českého předsednictví „V4 - Trust“ – Společná důvěra.

Oceněnými autory jsou na třetím místě Barbora Staňková z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, na druhém místě Anh Qyunh Pham z Prague College v Praze a vítězem se stal Radoslav Dostál z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Vernisáž výstavy šedesáti nejzdařilejších návrhů se uskuteční dne  15. června 2015 od 18:00 v Českém centru Praha, Rytířská 31, Praha 1. Na této akci bude také poprvé představeno vítězné logo.

Děkujeme všem účastníkům soutěže a oceněným gratulujeme.

přílohy

Zápis z jednání komise logo předsednictví V4 163 kB pdf (Acrobat dokument) 15.4.2015

galerie

Odborná komise vybírá logo pro české předsednictví Visegrádské skupiny

.