Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Vytvořte logo pro české předsednictví v Radě Evropy!

 

Ministerstvo zahraničních věcí vyhlašuje soutěž pro studenty středních, vyšších odborných a vysokých škol výtvarných či uměleckých s úkolem vytvořit návrh loga, které by Česká republika používala po dobu svého předsednictví v Radě Evropy od května do listopadu 2017. Termín pro podávání přihlášek vyprší 30. 9. 2016. Návrhy, které se v následném hodnocení odborné poroty umístí jako 1., 2. a 3., získají finanční odměnu.

Logo Rady Evropy

Logo Rady Evropy

Logotyp předsednictví by měl odrážet vizi pro české předsednictví v této instituci: 

"Česká republika bude během svého předsednictví podporovat aktivity Rady Evropy spojené s mandátem této organizace v oblasti ochrany lidských práv, demokracie a právního státu. Klíčovou bude podpora kontrolního mechanismu Evropské úmluvy o lidských právech, který 800 milionům lidí žijících na území členských států Rady Evropy zaručuje možnost dovolat se svých práv na evropské úrovni. Česká republika se bude soustředit na pokračující reformu Evropského soudu pro lidská práva, jejímž cílem je umožnit rychlejší vyřízení jemu podaných stížností a zajistit tak včasné sjednání nápravy tam, kde došlo k porušení základních práv a svobod. Součástí předsednické agendy budou také aktivity zaměřené na podporu rovnosti, ať už mezi ženami a muži, nebo mezi většinou a znevýhodněnými menšinami, jako jsou například děti se zdravotním handicapem."

Vybrané logo bude umístěno na propagačních materiálech, na reprezentačních předmětech, používáno v tisku i masmédiích, v barevné i černobílé podobě, i v online prostředí. Vybraný návrh logotypu bude digitalizován profesionálním studiem, případně technicky dopracován s přispěním autora.

Povinné náležitosti návrhu jsou blíže specifikovány v příloze "Podmínky vyhlášení soutěže", k nahlédnutí přidáváme i loga některých předchozích předsednictví jiných států.

Přejeme v soutěži hodně štěstí a těšíme se na vaše návrhy!

přílohy

Předchozí loga 455 kB doc (Word dokument) 19.7.2016

Základní barvy JVS MZV ČR 153 kB pdf (Acrobat dokument) 19.7.2016

Přihláška 44 kB doc (Word dokument) 19.7.2016

Podmínky vyhlášení soutěže 60 kB doc (Word dokument) 19.7.2016

.