Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pro Filipínce je Česko jako galerie

 

Prestižní filipínský časopis Art+ věnující se umění připravuje první zájezd do České republiky určený pro tamní milovníky umění. Zájezd naváže na nedávnou cestu šéfredaktora časopisu do Česka zorganizovanou agenturou CzechTourism. Ze zájezdu vznikne reportáž, která vyjde právě na stránkách časopisu Art+, který je nejvlivnějším uměleckým časopisem na Filipínách, zemi s více než 100 miliony obyvatel.

Cílem intenzivní spolupráce s prestižním uměleckým časopisem je přilákat do Česka ty Filipínce, u nichž má české umění dobré jméno. Nebude to tedy první článek popularizující českou kulturu na stránkách tohoto časopisu. V posledním čísle dvouměsíčníku již vyšel například šestistránkový rozhovor s velvyslancem ČR na Filipínách Jaroslavem Olšou.

 

Prostor v časopise také bude věnován i výstavě filipínského národního umělce Federico Aguilara Alcuaze, který tvořil pomocí v Česku patentované techniky art protis. Alcuaz žil a tvořil v Brně od 60. do 80. let minulého století. Výstava probíhá od srpna v jedné ze tří hlavních budov filipínského Národního muzea a na její organizaci se podílí velvyslanectví České republiky v Manile, které si na pomoc přizvalo i odborníky z pražského Uměleckoprůmyslového muzea.

přílohy

Velvyslanec Olša v Art+ 75 kB png (Dokument) 1.9.2016

Časopis Art+ 552 kB png (Dokument) 1.9.2016

.