Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Středoevropské sklo a porcelán v Athénách

 

Od května si mohou návštěvníci Muzea města Athén prohlédnout unikátní sbírku nápojového skla a porcelánu ze zemí Visegrádské skupiny a Rakouska. K vidění je více než 150 exponátů od více než desítky středoevropských výrobců, mezi které patří například české společnosti Moser či Český porcelán.

Výstava s názvem „Hot and Cold“ původně vznikla ve spolupráci s Muzeem skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou již v druhé polovině roku 2014, během českého předsednictví Středoevropské kulturní platformě. Unikátním rysem výstavy je fakt, že vystavovány nejsou pouze umělecké a sběratelské předměty, nýbrž převážně nádobí pro denní užití. Z návštěvníků výstavy se tak mohou velice snadno stát i zákazníci a uživatelé vystavovaného skla či porcelánu.

Slavnostního zahájení se zúčastnilo více než 100 hostů z řad diplomatů, příznivců umění, ale i českých krajanů v Řecku. Nejedná se přitom o první spolupráci Muzea města Athén a českého velvyslanectví v Řecku. Již v roce 2012 společně zrealizovali výstavu soudobé české grafiky.

Hot and Cold
.