Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Czechplatform logo
Foto: www.czechplatform.cz, Česká centra
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Využijte možnosti stát se součástí oficiální prezentace České republiky v Japonsku!

 

Rok 2017 představuje významné výročí v kontextu česko-japonských vztahů. Česká republika a Japonsko si připomenou 60. výročí obnovení diplomatických vztahů (Protokol o obnovení normálních styků mezi Československou republikou a Japonskem ze dne 13. února 1957). Centrální kulturní událostí je výstava Muchovy Slovanské epopeje. Česká centra se do projektu zapojují prostřednictvím Českého centra Tokio, které organizuje řadu akcí přímo v Japonsku. Současně nabízí mimořádnou příležitost všem kurátorům a umělcům, kteří budou v příštím roce realizovat akce v Japonsku a zároveň o ní chtějí dát vědět. Jak? Prostřednictvím nového portálu Czechplatform.

Umělci, umělecké skupiny, zástupci českých institucí a kulturních organizací mohou bezplatně zaregistrovat svou akci prostřednictvím portálu Czechplatform.cz. Cílem je sjednotit veškeré české projekty konané v Japonsku v roce 2017, které lze zařadit pod hlavičku Roku české kultury v Japonsku.
 
Pokud svou akci plánovanou na rok 2017 v Japonsku  zaregistrujete do 20. 10. 2016 na www.czechplatform.cz, máte šanci na její bezplatné zařazení do oficiálního katalogu Roku České kultury v Japonsku. Váš program bude dále uveden v seznamu akcí pro rok 2017 a v rámci Roku české kultury 2017 propagován pod hlavičkou Roku české kultury.
 
Využijte možnosti stát se součástí oficiální prezentace České republiky v Japonsku!
 
Czechplatform pomáhá propagovat české umělce v zahraničí. Vzhledem k velkému zájmu japonské veřejnosti o českou kulturu (zejména v oblasti hudby či animovaného filmu) může mít společná prezentace v Japonsku reálný dopad na pozitivní vnímání České republiky.
Rok české kultury v Japonsku je příležitost, kterou díky Czechplatform můžete efektivně zhodnotit.
 
Kontakt:
Oddělení komunikace a marketingu, Česká centra
T: 234 668 237, e-mail: info@czechplatform.cz
www.czechplatform.cz, www.czechcentres.cz
 
Naďa Lhotská, koordinátorka projektu Rok české kultury v Japonsku 2017
T: 234 668 246, e-mail: lhotska@czech.cz

 

.