Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Business Leaders Forum
Foto: OVD
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Na MZV se konal 5. ročník konference ESG Leadership - Business Leaders Forum

 

Dne 18. října 2022 se pod záštitou Ministerstva zahraničních věcí ČR
konal 5. ročník konference ESG Leadership - Business Leaders Forum věnovaný lídrům českého byznysu a jejich vztahu k ESG a udržitelnosti. Environmental, Social and Corporate Governance se týká se otázek životního prostředí, společnosti a řízení. Jedná se o zodpovědné chování firem ve vztahu k životnímu prostředí, společnosti i řízení rizik.

Konferenci, která se konala v Černínském paláci, zahájili náměstek ministra zahraničí Jiří Kozák a ředitelka Business Leaders Forum Tereza Koucká. Své zkušenosti představili zástupci společností Škoda Auto, Tchibo, LEGO, Ipsos, IKEA, Kooperativa, Nadace Vodafone a další. V panelu ambasadorů vystoupili velvyslanci Velké Británie, Kanady a Thajského království v ČR. Udržitelná Expa představili ředitel Odboru komunikace MZV Karel Smékal a generální komisař české účasti na Všeobecné světové výstavě Expo 2025 v japonské Ósace Ondřej Soška.

Novinkou 5. ročníku konference ESG Leadership - Business Leaders Forum byl přehled vývoje firemní udržitelnosti v ČR za posledních 30 let a role Business Leaders Forum v něm.

Účastníci konference se též seznámili s výsledky průzkumu Úspěšný lídr a ESG realizovaného společností IPSOS.

Zhruba 100 hostů konference mělo možnost diskutovat s top manažery v panelové diskusi a u diskusních stolů o tom, jak vnést udržitelnost do firemní strategie, jak dnes veřejnost vnímá udržitelnost firem a kdo je pro Čechy „úspěšný lídr“ a mohli se inspirovat mj. ESG projekty a příklady z praxe.

V Zimní zahradě Černínského paláce se uskutečnila za hudebního doprovodu dua harfistek oslava 30. narozenin BLF. Zde proběhl i řízený networking, který moderovala prezidentka Business Leaders Forum  Sandra Feltham společně s ředitelkou BLF.

Business Leaders Forum

Business Leaders Forum

Business Leaders Forum

Business Leaders Forum

Business Leaders Forum

Business Leaders Forum

 

.