Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

XXIV. Diplomatický salon JDI
Foto: OVD
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

XXIV. Diplomatický salon JDI

 

Studenti vysokých škol v Praze se zúčastnili diplomatického salónu MZV na téma Rozvojová spolupráce a humanitární pomoc Česka.

Již tradičně se na půdě MZV konají tzv. diplomatické salony se zaměřením na různá témata. Tentokrát studentská iniciativa Junior Diplomatic Initiative při VŠE uvítala téma Rozvojové spolupráce a humanitární pomoci ČR.

Dne 8.11.2022 jsme v budově Černínského paláce přivítali zájemce z řad studentů vysokých škol z Prahy se zájmem o aktuální dění v dané oblasti. Ředitel odboru rozvojové spolupráce a humanitární pomoci MZV ČR Petr Gandalovič na téma hovořil společně se zástupcem neziskové organizace Charita CZ Evženem Divišem. Debatu moderovala profesorka VŠE Kateřina Kočí. Studentům představili práci jak státního, tak neziskového sektoru. Vysvětlili princip určování prioritních zemi, kterým ČR pomáhá v několikaletých cyklech.

V rámci diskuze zaznělo i téma pomoci Ukrajině. Ředitel Gandalovič studentům připomněl, jaké jsou hlavní důvody české pomoci, tedy přispět k vítězství Ukrajiny nad ruským agresorem. Současně zdůraznil i následnou nutnou potřebu vynaložení nemalých prostředků na rekonstrukci země po ukončení války s výhledem na její budoucí začlenění do EU.

XXIV. Diplomatický salon JDI

XXIV. Diplomatický salon JDI

.