Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Módní přehlídka Taťány Kovaříkové ve Štrasburku
Foto: © Stálá mise ČR při Radě Evropy ve Štrasburku
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Módní přehlídka Taťány Kovaříkové ve Štrasburku

 

Dne 5. října 2017 se v podvečerních hodinách uskutečnila ve Štrasburku módní přehlídka Taťány Kovaříkové.

Vybrané modely přední české návrhářky z aktuální kolekce Podzim/Zima 2017 byly představeny v reprezentativních prostorách Pavilonu Josephine jako součást slavnostního galavečera organizovaného Stálou misí České republiky při Radě Evropy v rámci kulturního programu, který doprovází české předsednictví ve Výboru ministrů Rady Evropy.

Slavnostního večera se zúčastnilo na tři stovky osob z řad diplomatických sborů, představitelů Rady Evropy, Evropského parlamentu a dalších evropských institucí, zástupci vedení města Štrasburk, ale i česká komunita žijící ve Štrasburku.

Slavnostní večer byl zahájen projevem stálého představitele České republiky při Radě Evropy, Emilem Rufferem, a místostarostkou města Štrasburk, paní Nawel Rafik-Elmriniovou, kteří shodně konstatovali, že podobná akce je ve Štrasburku zcela výjimečná. I když je obvyklé, že jednotlivé země, jež předsedají Výboru ministrů, organizují ve Štrasburku doprovodný kulturní program, galavečer tohoto typu spojený s módní přehlídkou je zcela mimořádná událost, kterou však paní Rafik-Elmriniová velmi oceňuje. Po projevech následovala samotná přehlídka, kdy Taťána Kovaříková představila svou nejnovější kolekci. Představované modely vzbudily velký ohlas u všech přítomných stejně jako prezentace samotné návrhářky. Ta uvedla, že i pro ni byl tento večer zcela výjimečný, protože tak velký ohlas, jaký vzbudily její modely v zemi diktující módní trendy, sama nečekala.

Po módní přehlídce následovala recepce a hosté měli možnost ochutnat pravé české speciality jako např. bramboráky, bramborový salát, vepřové na pivě, knedlíky různých druhů či české lívanečky, větrníky a věnečky a pochopitelně i české víno a pivo.

Další částí galavečera byla barman show organizovaná ve spolupráci se Západočeským krajem a ples s předtančením. Předtančení se ujmula pražská škola sportovního tance StandadKlub. Tanečníci předvedli sérii standardních i latinskoamerických tanců, zvláštní část byla věnována polce, jakožto typickému českému tanci. Působivé předtančení i výborná nálada svedla na parket většinu přítomných, kteří si vyžádali od štrasburského orchestru La Philharmonie doprovázejícího večer hudebně, přídavek.

Na úplném závěru večera vylosovala Taťána Kovaříková jednu z přítomných dam, jež si odnesla červené šaty IRWIN značky TATIANA.

Cílem kulturního programu, který doprovází české předsednictví ve Výboru ministrů Rady Evropy je představit Českou republiku a českou kulturu štrasburské veřejnosti. Země předsedající Výboru ministrů Rady Evropy se střídá po šesti měsících a stávající české předsednictví trvá do 15. listopadu 2017, kdy bude Česká republika vystřídána Dánskem. Každá z předsedajících zemí připravuje vlastní kulturní program.

Česká republika v rámci svého kulturního programu dosud ve Štrasburku prezentovala českou ilustraci, bižuterii, české skladatele klasické hudby a soudobou hudební scénu. V nejbližších týdnech bude prezentována česká gastronomie, česká kinematografie, české sklo i osoba Václava Havla v podobě výstavy, která byla slavnostně otevřena v Radě Evropy ministrem zahraničních věcí České republiky u příležitosti předání ceny Václava Havla.

.