Ministerstvo zahraničních věcí ČR

      česky      english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

SDG
Foto: MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

V Černínském paláci se rozdávaly Ceny SDGs. Oceněny byly nejlepší udržitelné projekty pro rok 2021

 

Ve čtvrtek 16. září se v Černínském paláci, sídle Ministerstva zahraničních věcí, uskutečnilo slavností vyhlášení vítězů 5. ročníku Cen SDGs. Asociace společenské odpovědnosti v nich stejně jako v předchozích letech ocenila projekty, které nejlépe přispívají k naplňování Cílů udržitelného rozvoje OSN (Sustainable Development Goals, SDGs) v Česku. Vítězství si odnesly projekty s unikátním dopadem do různých oblastí života, např. zdraví a vzdělávání.

Ceny SDGs jsou světově jedinečným oceněním za naplňování cílů udržitelného rozvoje vytyčených OSN. Ztělesňují spolupráci a partnerství mezi nevládními organizacemi, veřejnou správou a soukromým sektorem (tzv. Public Private Partnership). Ceny SDGs v Česku od roku 2017 uděluje Asociace společenské odpovědnosti; letos ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věci, Ministerstvem životního prostředí, Českou rozvojovou agenturou a Impact Hub ČR. Slavnostní vyhlášení bylo možné sledovat přes online stream internetové televize DVTV a na sociálních sítích Asociace společenské odpovědnost

Ocenění SDGs získalo šest inspirativních projektů

Ceny SDGs se letos vyhlašovaly hned v několika kategoriích. Prvenství v kategorii Veřejná sféra si odnesl spolek Nevypusť duši s projektem duševní zdravovědy pro školáky.

Vítězstvím v kategorii Byznys odborná porota ocenila společnost Datlab a její nástroj Kontrola proti nehospodárným veřejným zakázkám.

Laureátem kategorie Mladí lídři, jejímž garantem je Forbes Česko, se stal 24letý Tedeáš Kula stojící za projektem Reknihy, který tvoří prostor pro sdílení knih a učebnic mezi čtenáři a hledá jim nové majitele.

Cenu odborné poroty za Reporting podle SDGs si odnesla Komerční banka, která ve svém nefinančním reportingu jasně prokazuje komplexní přístup k udržitelnému rozvoji.

Cenu České rozvojové agentury získala Diakonie ČCE - Středisko humanitární a rozvojové spolupráce s projektem zaměřujícím se na osvětu o menstruaci.

V kategorii Vzdělání zvítězilo vzdělávací centrum TEREZA s mezinárodním projektem Ekoškol.

Nominaci Moonshot a postup na světové finále Moonshot Awards v New Yorku získala technologická firma Refork, která vyvíjí nové přírodní materiály na bázi dřevní moučky.

přílohy

Medailonky vítězů 201 kB pdf (Acrobat dokument) 9.12.2021

galerie

Předávání cen SDG

.