Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Dlouhodobý pobyt, dlouhodobá víza a systém Visapoint na ZÚ Hanoj

 

Ad 1,2/ Od 1.5.2015 do 31.5.2015 bylo na ZÚ Hanoj přijato 96 žádostí o povolení k dlouhodobému pobytu a 41 žádostí o dlouhodobé vízum (vyjma účelu pobytu podnikání).

Ad 3,4/ MZV nedisponuje údaji o počtu uvolněných registrací za květen 2015. V květnu 2015 bylo na ZÚ Hanoj v systému Visapoint úspěšně provedeno 112 registrací pro podání žádostí o dlouhodobá víza a 148 registrací pro podání žádostí o povolení k dlouhodobému pobytu.

Ad 5,6,7/ Ve zmíněném časovém úseku byly provedeny úspěšné registrace ze 159 IP adres. Informaci o daných IP adresách nelze poskytnout na základě ustanovení § 11 odst. 2 písm. a) zákona č. 106/1999 Sb., neboť jde o informaci vzniklou bez použití veřejných prostředků.

Ad 8/ V systému Visapoint jsou uchovávány informace v rozsahu údajů, které jsou vyplňovány v registračním formuláři. K těmto údajům je uvedena taktéž IP adresa.

Ad 9/ Na zastupitelských úřadech, kde byl spuštěn systém Visapoint, je u pobytových oprávnění delších než 90 dnů nutná registrace. Výjimky z registrace v systému Visapoint nejsou v zásadě povolovány. To se na některých zastupitelských úřadech netýká podávání žádostí
o pobytová oprávnění v rámci projektu ERASMUS MUNDUS. Taktéž žadatelé zařazení do jednoho z projektů usnadňujících vízový režim nemusí být registrováni v systému Visapoint. Dané projekty jsou k nalezení na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí www.mzv.cz v kapitole Vstup a pobyt - Národní pobytová oprávnění - Dlouhodobé vízum - Projekty usnadňující vízový režim.                            

.