Ministerstvo zahraničních věcí ČR

      česky      english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Dotaz k Filipínám

 

Žádost ze dne 1.8.2021

Dotaz:

„chtěl jsem se zeptat jaké jsou podmínky pro přicestovaní z Filipín do České republiky. V roce 2020 jsem v lednu byl za svojí přítelkyní na Filipínách. Od té doby čekám kdy jí bude umožněn vstup do České republiky abychom se zde mohli vzít. Chápu, že s ohledem na Covid19 tam byly komplikace, nicméně nyní s tím jak je víc a víc lidí naočkovaných si myslím, že není důvod pro to aby jí bylo nadále neumožněno přicestovat .“

Odpověď:

Podmínky vstupu na území ČR a s tím souvisejících epidemiologických opatření jsou dány Ochranným opatřením Ministerstva zdravotnictví a klasifikací dané země dle  výskytu rizika onemocnění nemocí Covid-19.

V současné době jsou Filipíny na seznamu zemí s velmi vysokým výskytem rizika nákazy Covid-19, tzn. že je vízová agenda na zastupitelském úřadu v Manile omezena a vstup občanů z této země do ČR taktéž.

V případě, že má cizinec s občanem ČR prokazatelný trvalý vztah založený zejména na soužití ve společné domácnosti může si na základě bodu I.14.c) ochranného opatření požádat o krátkodobé schengenské vízum za účelem návštěvy rodiny a přátel i na zastupitelském úřadu s omezenou vízovou agendou.

Podrobné informace lze nalézt na:

https://www.mzv.cz/jnp/cz/informace_pro_cizince/aktuality/nesezdane_pary_vstup_na_uzemi_cr.html

.