Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Obchodní styky s Íránem

 

International Rail Catering Group je nevládní mezinárodní organizace, která má své sídlo v České republice a která sdružuje největší caterery na železnici v rámci Evropy (Německo, UK, Finsko, Norsko, Dánsko, Itálie, Švýcarsko, Maďarsko, Rakousko, Polsko, ČR, Slovensko), jeden člen z USA a jeden člen z Afriky - celkem 15 členů.

International Rail Catering Group v září vystavovala na největším železničářském veletrhu v Berlíně - na InnoTransu, kde náš stánek navštívili zástupci íránské obchodní společnosti s žádostí o spolupráci. Kromě spolupráce vyjádřili i přání stát se členem této organizace. Jaké je oficiální vyjádření ohledně obchodních styků s Íránem?

Oblast cateringu, tj. služby pohostinského charakteru, nespadá do okruhu sankcí vůči Íránu. V případě, že by se jednalo také o dodávky průmyslového zařízení  v rámci železniční dopravy, bude nutné požádat o souhlas Licenční správu Ministerstva průmyslu a obchodu a Finanční analytický útvar Ministerstva financí  tak, aby bylo respektováno řízení rady 267/2012 o omezujících opatřeních vůči Íránu v platném znění.

 

.