Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Obchodování mezi společnostmi se sídlem v ČR a v Irácké republice

 

Existují nějaká mezinárodní, tuzemská či jiná omezení, která by se uplatnila při obchodování mezi společnostmi se sídlem v České republice (příp. se sídlem v jiné zemi Evropské unie) a mezi společnostmi se sídlem v Irácké republice?
Obchod by měl spočívat v tom, že česká společnost bude nakupovat určité zboží na území Iráku od irácké společnosti a následně bude toto zboží na území Iráku dále prodávat svým zákazníkům (převážně iráckým FO a PO).
 

Omezení v Iráku jsou stanovena na vývoz zbraní a výrobků dvojího užití. Pokud se nejedná o uvedené komodity, komodity nelegální, nebo komodity podmíněné zvláštním povolením, MZV nemá v takovém případě k dispozici informace o tom, že by takové transakce podléhaly omezením.  

Pro dotazy tohoto druhu byla licenční správou Ministerstva průmyslu a obchodu ČR vytvořena speciální elektronická adresa. Doporučujeme zaslat Váš dotaz s uvedením, s jakým zbožím chcete obchodovat (nejlépe s číslem jednotného celního sazebníku EU), na elektronickou adresu dual@mpo.cz.  

Případný specifický dotaz Vám také rád zodpoví ekonomický diplomat ZÚ Irák RNDr. Jaroslav Reif, e-mail: commerce_erbil@mzv.cz.  

Na závěr doplňujeme, že Česká republika zatím nemá s Irákem uzavřenu dohodu o zamezení dvojího zdanění, dohoda je v legislativním procesu.

.