Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Podmínky uzavření svatby v Las Vegas

 

K žádosti o informace týkající se podmínek uzavření svatby v Las Vegas – jaké dokumenty jsou potřeba, aby ve zmíněném městě mohl být uzavřen sňatek, sdělujeme následující:

Ke sdělování aktuálních podmínek administrativních úkonů prováděných na území USA jsou příslušné ty místní úřady, které jsou oprávněny takové úkony ze zákona provádět. Pokud jde tedy o sňatek na území USA, je nezbytné se s dotazy ohledně náležitostí obrátit přímo na příslušný americký matriční úřad, u nějž bude sňatek uzavírán.

Po uzavření sňatku lze požádat o vystavení českého oddacího listu na základě oddacího listu USA buď prostřednictvím zastupitelského úřadu ČR v USA (v tomto případě Generálního konzulátu Los Angeles), anebo na české matrice po návratu do ČR.

Dodatečné otázky k vystavení českého oddacího listu zodpoví na Generálním konzulátu ČR v Los Angeles. Zde je webový odkaz s kontakty:

http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/severni_amerika/usa/kontaktni_cesky_urad/-mzv-publish-cz-o_ministerstvu-adresar_diplomatickych_misi-ceske_urady_v_zahranici-spojene_staty_americke_generalni_1.html

 

.