Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Podmínky získání tzv. visa on arrival při cestě do Vietnamu

 

Z odpovědi našeho Velvyslanectví ČR v Hanoji, za jakých podmínek je možno obdržet vízum až po příletu na mezinárodní letiště ve Vietnamu vyplývá, že podmínky pro získání předmětného víza přesně stanoví článek 6 nařízení č. 24/1999/PL-UBTVQH10 ze dne 28. ledna 2000, o vstupu a pobytu cizinců na území Vietnamu. S ohledem na toto nařízení vietnamských úřadů nejsou letecké společnosti povinny odbavit ty cestující, kteří nedisponují platným vietnamským vízem v pase, či se nekvalifikují pro udělení "visa on arrival" dle daného nařízení.

V souladu s uvedeným nařízením může cizí státní příslušník žádat o "visa on arrival", pokud splňuje některou z následujících podmínek:

  • cestuje ze země, v niž Vietnam nemá své diplomatické/konzulární zastoupení
  • cestuje za účelem účasti na pohřbu svých příbuzných, anebo jeho příbuzní jsou vážně nemocní
  • cestuje za účelem poskytnutí urgentní mezinárodní pomoci v mimořádných případech, jako jsou přirodní katastrofy, epidemie, hromadné nehody atd., či v jiných mimořádných případech hodných zvláštního zřetele.

V této souvislosti doporučujeme obracet se pro podrobné informace o vízech přímo na Velvyslanectví Vietnamské socialistické republiky v Praze.

Toto upřesnění výkladu podmínek pro získání "visa on arrival" k cestě do Vietnamu jsme již umístili na webové stránky Ministerstva zahraničních věcí.

.