Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prověření společnosti JSC „Belshina“, Bělorusko

 

Minulý týden jsme zasílali do Běloruska na firmu: JSC „Belshina“, Mogilev region, Minskoe shosse, Bobruisk, 213824 Bělorusko – dokumenty přes firmu TNT. Tyto dokumenty nám byly vráceny (nedoručeny do Běloruska) z důvodů Obchodní sankce a embarga, které jsou na tuto firmu uvaleny Ministerstvem financí USA a Evropskou komisí. Prosím o prověření této firmy a sdělení, zda jsou na tuto firmu uvaleny sankce a embarga, které nám brání v obchodování.

Odpověď celního úřadu:

Sankcionované osoby a společnosti lze vyhledávat na www.celnisprava.cz. Níže uvedenou firmu jsem v seznamu sankcionovaných nenašel, ale je možné, že na firmu je navázána nějaká konkrétní osoba, která se v seznamu nachází. To už ale my nejsme schopni dohledat, to si musí vývozce prolustrovat sám.

Proto mi není jasné, zda do této firmy můžeme vyvést zboží, když nemůžeme doručit dokumenty.

Prosím o vyjádření, zda můžeme této firmě vyvést zboží. Jedná se o pásové pily s příslušenstvím. HS code: 84615019.

Pokud existuje nějaký seznam firem nejen v Bělorusku, na které jsou uvaleny sankce a embarga ze stran Evropské komise, USA nebo OSN, prosím o jeho zaslání.

  • MZV sděluje následující – společnost JSC „Belshina“ se sídlem Minskoe shosse, Bobruisk, Mogilev Region, Bělorusko se nenachází na sankčním seznamu Evropské unie.
  • Společnost se od 11. 8. 2011 nachází na sankčním seznamu Spojených států amerických, který zakazuje americkým osobám ve vztahu k výše uvedené společnosti vykonávat obchodní a finanční aktivity. Na české společnosti se však americké omezení nevztahuje.
  • Pro seznam běloruských osob a společnosti, na které byly ze strany Evropské unie uvaleny sankce, prosím, konzultujte následující webovou stránku http://eeas.europa.eu/cfsp/sanctions/docs/measures.pdf.

 

.