Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Varování pro cestování na Kubu

 

MZV obdrželo žádost o sdělení, zda zveřejnilo na webových stránkách www.mzv.cz v době do 30. 8. 2017 do 14. 9. 2017 jakékoli doporučení nebo varování týkající se cestování na Kubu. V případě kladné odpovědi občan žádá o zaslání textu předmětného doporučení/varování, vč. sdělení, kterého dne a v kolik hodin bylo doporučení/varování zveřejněno, a do kterého dne bylo zveřejněno (tj. kterého dne bylo z webových stránek staženo).

K žádosti sdělujeme následující. MZV jakožto povinný subjekt žádost posoudilo a rozhodlo o poskytnutí informací. MZV zveřejnilo na svých webových stránkách www.mzv.cz v uvedené době od 30. 8. 2017 do 14. 9. 2017 doporučení pro cestování na Kubu ve znění:

Kuba: Hurikán Irma
Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje cestovatelům do oblasti Karibiku bedlivě sledovat informace o hurikánu Irma, jenž se aktuálně blíží ke karibským ostrovům.
Všem, kdo plánují cestu do Karibiku MZV doporučuje sledovat internetové stránky Národního centra pro hurikány (National Hurricane Center, NHC). Všechny, kdo se již v oblasti nachází, MZV vyzývá aby důsledně dbali pokynů místních úřadů.
Dle aktuálních informací NHC by hurikán Irma měl ve středu 6. 9. dorazit nad ostrovní státy a zámořská území Guadeloupe, Montserrat, Antigua a Barbuda a Britské Panenské ostrovy. V noci na čtvrtek 7. 9. by se pak dle současné předpovědi měl přesouvat na Portoriko, Dominikánskou republiku a Haiti a dále směrem na Kubu a Bahamy.
Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje všem cestovatelům zaregistrovat se do aplikace DROZD.
V případě akutní nouze je možné kontaktovat pohotovostní linku zastupitelského úřadu v Havaně na telefonním čísle +53 5264 1001
Výše uvedené doporučení bylo zveřejněné a v platnosti od 5. 9. 2017 14:31 do 7. 9. 2017 včetně.

Publikováno 1. 3. 2018

.