Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Visapoint na Ukrajině

 

K žádosti týkající se systému Visapoint sdělujeme následující:
 

I. a) S ohledem na značně dynamický vývoj výkonu vízové praxe na Ukrajině bylo nastavení systému Visapoint v předmětném období pro ZÚ ČR na Ukrajině opakovaně upravováno. Úpravy se týkaly počtu registrací na jednotlivých ZÚ, ale docházelo i ke změnám registračních kategorií v systému. MZV neuchovává údaje o předchozím nastavení systému Visapoint, k dispozici jsou ale informace o současném nastavení, které je k dnešnímu dni pro následující měsíc následující:

ZÚ Kyjev:

284 míst pro žadatele o dlouhodobá pobytová oprávnění a 160 pro žadatele o schengenská víza.

GK Lvov:

264 pro žadatele o dlouhodobá pobytová oprávnění a 380 pro žadatele o schengenská víza.

MZV disponuje statistikou o počtu registrací v systému Visapoint za období 1.9.2014 až 31.10.2015 (kompletní informace za měsíc listopad 2015 dosud nejsou k dispozici):

ZÚ Kyjev:

13493 registrací o schengenská víza

7889 registrací o pobytová oprávnění delší než 90 dnů

GK Lvov:

15001 registrací o schengenská víza

5574 registrací o pobytová oprávnění delší než 90 dnů

V souvislosti s výše uvedenými informacemi považujeme za velmi důležité upozornit na skutečnost, že kromě ZÚ Kyjev a GK Lvov přijímají na Ukrajině žádosti o schengenská víza také vízová centra v Kyjevě, ve Lvově, Užhorodu, Dněpropetrovsku, Oděse a Ivano-Frankivsku s tím, že žádosti přijímané prostřednictvím uvedených vízových center jsou předávány na ZÚ Kyjev a GK Lvov ke zpracování. Rovněž je důležité upozornit na to, že vízová centra přijímají žádosti o schengenská víza bez registrace v systému Visapoint. Prostřednictvím vízových center je v současnosti na Ukrajině přijímána a na ZÚ Kyjev i GK Lvov zpracovávána většina žádostí o schengenská víza s tím, že možnost podávat žádosti o schengenská víza na ZÚ Kyjev a GK Lvov zůstala zachována.

.