Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Visapoint – zaslání přihlášky pro vyřízení víza na Ukrajině

 

Na zastupitelských úřadech ČR na Ukrajině se každý den v týdnu automaticky v náhodných intervalech generují volné termíny k podání žádostí o pobytová oprávnění. Volné termíny jsou následovně uvolňovány i zabírány bez aktivního zásahu pracovníků ministerstva zahraničních věcí či zastupitelských úřadů.

S ohledem na enormní zájem státních příslušníků Ukrajiny o vstup a pobyt v ČR může v systému visapoint dojít, a reálně i dochází, k situaci, kdy počet žadatelů o požadovaný typ pobytového oprávnění je vyšší, než mohou tyto zastupitelské úřady v daný okamžik zpracovat. Systém visapoint v takovéto situaci žadatele upozorní, že termíny k podání žádosti jsou momentálně obsazeny.

Žadatelé v systému visapoint se nicméně mohou registrovat maximálně na následujících 30 dnů. V systému visapoint jsou nejpozději 27 dnů před požadovaným termínem uvolňována volná místa k podání žádostí o pobytová oprávnění. Vzhledem k výše uvedenému je nutné systém visapoint pravidelně kontrolovat a v případě volného termínu se neprodleně registrovat.

Pro úplnost dodáváme, že systém visapoint je plně funkční, což lze doložit žádostmi o pobytová oprávnění, které jsou každý pracovní den na zastupitelských úřadech ČR na Ukrajině podávány. Upozornění na obsazenost systému visapoint v daném okamžiku nelze v žádném případě zaměňovat s jeho funkčností.

.