Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Žádost o zaměstnaneckou kartu - GK Lvov

 

Žádost ze dne 6. 5. 2018.

Prosím o informaci jak je možné, že je již naplněn celý měsíc květen pro podání žádosti o zaměstnaneckou kartu, jestliže je možné tyto žádosti podat pouze každé pondělí konkrétního měsíce a k dnešnímu dni je na stránkách konzulátu sdělení, že je již vše vybráno... ačkoli ještě žádné 1 pondělí v měsíci nebylo!! Přikládám screen stránek velvyslanectví ve Lvově.  A dále informace umístěné na jejich stránkách , kde je uvedeno, že je možné podat pouze 15 žádostí. Jakým jiným způsobem je tedy možné žádosti podat, když je vše obsazeno ještě dříve než-li je možné vůbec požádat? Žádám tedy o sjetinu resp. výpis kdy byly tyto termíny vybrány tj datum a v kolik hodin byla kapacita vyčerpána.

K žádosti sdělujeme:
Nyní Vám zasíláme Vámi požadovanou informaci o tom, kdy byla kapacita pro podání žádosti o zaměstnaneckou kartu na měsíc květen 2018 vyčerpána. Termíny na květen byly vyčerpány během první minuty objednávání, tj. 24.4.2018 v 10:01.

Nad rámec výše uvedeného poskytujeme doplňující informace k žádostem o zaměstnaneckou kartu.

Jak je uvedeno na stránkách Generálního konzulátu ve Lvově.
(https://www.mzv.cz/lvov/cz/viza_a_konzularni_informace/aktuality/aktualni_unikatni_alfanumericky_kod_pro.html),
žadatelé o zaměstnanecké karty, kteří nespadají do režimu Ukrajina se registrují na e-mailové adrese zamkarta_lvov@mzv.cz. Pro tento druh objednávání je třeba v předmětu e-mailové objednávky napsat aktuální alfanumerický kód, který je platný vždy celý měsíc a je zveřejňován každé poslední úterý v měsíci v 11:00 hod. ukrajinského času (tj. v 10:00 hod. českého času) s platností na celý měsíc následující.  
Jelikož na Ukrajině již dlouhodobě poptávka po dlouhodobých pobytových titulech mnohonásobně převyšuje kapacitní možnosti našich zastupitelských úřadů, je stávající objednávací systém ihned v prvních minutách po zveřejnění nového unikátního alfanumerického kódu zahlcen žádostmi o sjednání termínu, měsíční kvóta pro příjem těchto žádostí je 60, termín je tedy sjednán pouze u prvních 60 žadatelů. Termíny pro podání žádosti jsou přidělovány chronologicky, vždy na následující měsíc, v pořadí doručení objednávek do e-mailové schránky zamkarta_lvov@mzv.cz. Platí pravidlo jeden e-mail=jeden žadatel, objednávky na více osob v jednom e-mailu se nepřijímají.

.