Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zahraniční cesty prezidenta, premiéra, ministra zahraničních věcí, poslanců a senátorů

 

Přehled cest, finanční náklady, počty členů delegací, výsledky

Archiv MZV ČR neukládá dokumenty, které by umožňovaly sestavení kompletního podrobného přehledu, včetně finančních nákladů na tyto cesty.

Jistý retrospektivní přehled bilaterálních návštěv sestavený pro léta 2000-2009 byl publikován ve Zprávě o zahraniční politice ČR za rok 2009, která je přístupná na webových stránkách www.mzv.cz v kapitole Zahraniční vztahy – Výroční zprávy a dokumenty; podrobnější údaje jsou uvedeny vždy v příslušných pasážích jednotlivých svazků Zprávy pro léta 1998/99-2010.

Zahraniční návštěvy prezidenta republiky, předsedy vlády a ministra zahraničních věcí (vrcholné návštěvy) se realizují na základě usnesení přijatého vládou, přičemž příslušné usnesení  vlády obsahuje mj. termín konání vrcholné návštěvy, počet členů oficiální delegace,  počet členů doprovodu atd. Veškerá usnesení vlády jsou veřejně přístupná na portálu www.vlada.cz v sekci Jednání vlády – Archiv a vyhledávání v usneseních vlády.

Doporučujeme Vám proto obrátit se s dotazem na přehled, financování a výsledky  vrcholných zahraničních cest (prezident, premiér, ministr zahraničních věcí) na  Informační centrum vlády (icv.vlada.cz).

Informace o přehledu a financování zahraničních cest poslanců a senátorů je nutné vyžádat v Parlamentu ČR.

.