Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zřízení Generálního konzulátu ČR v Manchesteru

 

Žádost ze 17. 1. 2018

MZV ČR obdrželo žádost týkající se zřízení Generálního konzulátu České republiky v Manchesteru, a to následující otázky:

1. Platné usnesení vlády z 21. 6. 2017 hovoří o termínu 1. ledna 2018, kdy by měl začít Generální konzulát v Manchesteru fungovat. Zatím se tak ale nestalo, je v tuto chvíli znám konkrétní termín skutečného zprovoznění úřadu?

2. Z jakých důvodů nebyl dosud konzulát otevřen a zprovozněn a nemůže tedy sloužit potřebám českých občanů žijících a pracujících ve Velké Británii?

MZV ČR žádost posoudilo a rozhodlo o poskytnutí informace. K dotazům uvádíme, že navržený termín zřízení Generálního konzulátu České republiky v Manchesteru k 1. lednu 2018 lze chápat jako orientační. Zřizování Generálního konzulátu České republiky v Manchesteru probíhá v souladu s vnitřními předpisy MZV ČR. V současné době probíhají jednání o nájemní smlouvě vhodného objektu, který musí splňovat specifické bezpečnostní a technické požadavky. Termín otevření Generálního konzulátu České republiky v Manchesteru bude možné konkretizovat až po podpisu nájemní smlouvy.

Publikováno 1. 2. 2018

.