česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Embassy of the Czech Republic
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec Štěpánek se setkal s ministrem zemědělství, zavlažování a hospodářských zvířat Afghánské islámské republiky s panem Durranim

Setkání se uskutečnilo na Ministerstvu zemědělství, zavlažování a hospodářských zvířat Afghánské islámské republiky.

 

Během jednání s ministrem Durranim velvyslanec Štěpánek zdůraznil úspěchy, kterých se v minulém roce podařilo dosáhnout. Zmínil se o úspěšném projektu ekonomické diplomacie v rámci které afghánská delegace ze zemědělského sektoru navštívila Českou republiku. V návaznosti na tuto návštěvu český ministr zemědělství pan. Jurečka v srpnu 2017 navštívil Afghánistán. Během své návštěvy se setkal s panem Zamirem, bývalým ministrem zemědělství, zavlažování a hospodářských zvířat Afghánské islámské republiky, navštívil chovnou farmu v Kábulu a ve večerních hodinách jednal s afghánskými podnikateli.

V současné době dvě afghánské podnikatelské subjekty ověřují možnost nákupu jak jalovic, tak i technologických celků na zpravování mléka v České republice.

V dalším velvyslanec Štěpánek ministra Durraniho informoval o novém projektu ekonomické diplomacie. V rámci schválených projektových aktivit se počítá se školením zaměstnanců ministerstva v České republice. Ministr Durrani vyjádřil připravenost ministerstva na školení do České republiky odborník vyslat.