česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví ČR v Kábulu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace výstupů projektu „Vypracování analýz a doporučení na zlepšení infrastruktury veřejné dopravy v Kábulu, Afghánistánu“

Čeští experti vykonali druhou návštěvu Kábulu a před odbornou veřejností prezentovali výstupy projektu „Vypracování analýz a doporučení na zlepšení infrastruktury veřejné dopravy v Kábulu, Afghánistánu“.
Projekt byl financován z prostředků určených na program Vysílání expertů České rozvojové agentury.

Projektové aktivity byly zaměřeny na vyhodnocení současného stavu infrastruktury a hledání způsobů zlepšení tohoto stavu. Do projektu se aktivně zapojily další subjekty jmenovitě Ministerstvo dopravy, Ministerstvo veřejných prací, odbor Dopravy kábulského magistrátu a odbor Urbanistického rozvoje města.     

Experty vypracované doporučení bylo předáno panu Abdullahovi Habibzaimu, primátoru Kábulu. V průběhu jednání primátor požádal experty o vypracování doporučení, jak by se v horizontu několika málo měsíců současná dopravní situace v Kábulu mohla zlepšit. Primátor se docela upínal k zavedení systémů tzv. „rychlých autobusů“ které by jezdily v určitém koridoru s vyloučením další dopravy.