česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ETWA
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Projekt dokončen: podpora nastupující generace Afghánek

V rámci programu projektů transformační spolupráce České republiky uspořádala nezisková organizace ETWA vzdělávací semináře pro afghánské ženy v celkem pěti provinciích během července a srpna 2020.

Vzdělávací semináře se uskutečnily na radnicích v provinciích Núristán, Pandžšír, Baglán, Balch a Paktíja za celkové účasti 280 žen. Panelistky, ženy pracující ve vedoucích pozicích státní správy a samosprávy, předávaly diskusní formou své zkušenosti účastnicím, které projevovaly největší zájem o vládní politiku zaměstnanosti žen, instituce vyššího vzdělávání a o bezpečné prostředí.

Při diskusních setkáních vytvořily úspěšné ženy-panelistky bezpečné a motivující prostředí pro účastnice čelící omezením ve vzdělání a volbě zaměstnání. Cílevědomé a schopné afghánské ženy se totiž potýkají s celou řadou překážek v cestě za svým vzděláním a pracovní pozicí. Osvětové semináře byly proto tematicky zaměřené především na překonávání těchto obtíží v jejich budoucích kariérách. Seznámením a výměnou kontaktů účastnic s panelistkami tak osvětové semináře napomohly ke sblížení současné a budoucí generace úspěšných Afghánek.

setkání Núristán

setkání Núristán

setkání Pandžšír

setkání Pandžšír

setkání Baglán

setkání Baglán

setkání Balch

setkání Balch

setkání Paktíja

setkání Paktíja