česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ROAWC
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Projekt dokončen: slavnostní otevření počítačové učebny v kábulské dívčí škole

V rámci programu malých lokálních projektů rozvojové pomoci České republiky byla dne 23. 8. 2020 slavnostně otevřena kompletně vybavená počítačová učebna, díky níž se studentky kábulské dívčí střední školy Mano Čehri naučí používat počítač a elektronicky zpracovávat informace.

Slavnostní otevření zbrusu nově vybavené učebny se odehrálo u příležitosti zahájení školního roku za přítomnosti učitelů a ředitelky školy, která jménem školy poděkovala České republice a velvyslanectví v Kábulu za dlouhodobou podporu vzdělávání Afghánek. Projekt byl realizován ve spolupráci s neziskovou organizací ROAWC (Relief Organization for Afghan Women and Children).

Dívky byly z učebny, díky níž si počítače poprvé v životě mohly vyzkoušet, nepopsatelně nadšené. Studentka dvanáctého ročníku dokonce prohlásila, že pro ni je počítač splněným snem. Odteď se studentky střední školy Mano Čehri budou moci na počítačích naučit vše, o čem si dříve mohly pouze číst v učebnicích. Předtím, než odmaturují, naučí se základy práce s počítačem a ovládání tiskárny.

Slavnostní otevření

Slavnostní otevření

Nová PC učebna

Nová PC učebna

Nová PC učebna

Nová PC učebna