česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Kábul
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Smlouva podepsána: Česko financuje výstavbu studní v Nangarháru

Velvyslanec ČR v Afghánistánu Jiří Baloun přijal dne 17. 03. 2021 výkonného ředitele afghánské neziskové organizace AHOWC Samiulláha.

Úvodem setkání velvyslanec Baloun s ředitelem Samiulláhem diskutovali o činnosti nevládní neziskové organizace Active Help Organisation for Women and Children (AHOWC) a o projektu výstavby čtrnácti studní ve východoafghánské provincii Nangarhár. Projekt získal v letošním roce finanční podporu v rámci programu malých lokálních projektů zahraniční rozvojové pomoci ČR. Představitelé se dotkli i úspěšné spolupráce v loňském roce, kdy organizace AHOWC díky české podpoře  vybudovala vodní elektrárnu v provincii Kúnar.

Ředitel Samiulláh seznámil velvyslance Balouna s podrobnostmi plánu realizace projektu a poděkoval mu za finanční podporu ČR, díky níž budou zajištěny bezpečné zdroje pitné vody a tím i tzv. WASH potřeby nejpotřebnějším 500 domácnostem v Nangarháru. Velvyslanec Baloun ocenil vysoce profesionální přístup nevládní neziskové organizace AHOWC k implementaci projektů, a zdůraznil humanitární význam pomoci potřebným. Obyvatelstvo východoafghánské provincie Nangarhár totiž dlouhodobě čelí bezpečnostně nestabilní situaci, a tak přístup k pitné vodě, který je o to významnější v souvislosti s přetrvávajícím problémem sucha, přinese všem obyvatelům bez rozdílu zlepšení podmínek jejich každodenních životů.

diskuse s ředitelem AHOWC

diskuse s ředitelem AHOWC

velvyslanec podepisuje

velvyslanec podepisuje

ředitel podepisuje

ředitel podepisuje