english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Aktuální podmínky pro cestování do Afghánistánu

V návaznosti na usnesení vlády ČR o ukončení platnosti opatření omezujícího možnost vycestování z území ČR č. 511 ze dne 4. 5. 2020 informujeme o podmínkách vstupu na území Afghánistánu:

1. VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY

V souvislosti s rozhodnutím vlády o ukončení platnosti opatření omezujícího možnost vycestování z území ČR doporučuje MZV ČR i nadále cestovat do zahraničí jen v naléhavých a nezbytných případech. Důvodem jsou rozsáhlá restriktivní opatření a omezení, která jsou v současné době aplikovávána většinou zemí, a výrazné komplikace v dopravě.

Aktuální pravidla pro vycestování z ČR do zahraničí a otevřené hraniční přechody ČR naleznete na stránkách Ministerstva vnitra ČR

2.  VSTUP NA ÚZEMÍ AFGHÁNISTÁNU A TRANZIT

Aktuální informace o vstupu na území Afghánistánu najdete na internetových stránkách MZV ČR:

https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/asie/afghanistan/cestovani/visa.html

3. DOPRAVA:

Osobní letecká přeprava z Kábulu je přerušená. KAM Air je v současnosti jedinou leteckou společností, provozující lety z/do Kábulu, ale pouze z/do Islámábádu.  

4. OPATŘENÍ:

Afghánská vláda vyhlásila na území státu  s platností od 28. 3. zákaz vycházení  (s výjimkou nákupu potravin a cest k lékaři, zabezpečení nezbytných služeb a chodu státních úřadů) a zákaz shromažďování.

5. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

Afghánská vláda spustila webové stránky s pravidelně aktualizovanými údaji o COVID-19:  www.corona.asan.gov.af