česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Emerging Europe
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Sněmovní volby se uskuteční ve dnech 8. - 9. října 2021

Prezident republiky vyhlásil volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR na pátek 8. října a sobotu 9. října 2021.

Dne 28. prosince 2020 prezident republiky svým rozhodnutím, publikovaným ve Sbírce zákonů pod č. 611/2020 Sb., vyhlásil podle článku 63 odst. 1 písm. f) ústavního zákona č. 1/1993 Sb., Ústava České republiky, a podle § 1  odst. 3 zákona č. 247/ 1995 Sb., o volbách do Parlamentu České republiky o změně a doplnění některých dalších zákonů, ve znění zákona č. 204/2000 Sb., volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu a stanovil dny jejich konání na pátek 8. října a sobotu 9. října 2021.

Mimo území České republiky budou volby probíhat na zastupitelských úřadech ČR v zahraničí, s výjimkou honorárních konzulátů. Na území Afghánistánu mohou občané ČR volit na Velvystanectví ČR v Kábulu.

Ve volbách mohou hlasovat občané ČR zapsaní ve zvláštním seznamu voličů, který je veden zastupitelským úřadem v Kábulu. Žádost o zápis do zvláštního seznamu voličů je nutné předat zastupitelskému úřadu nejpozději do 29. srpna 2021. Občané, kteří již jsou v seznamu zapsáni, novou žádost o zápis podávat nemusejí. Hlasovat mohou také občané ČR, kteří předloží voličský průkaz vydaný příslušným obecním úřadem v ČR, příp. jiným k tomu určeným úřadem.

Podrobné informace o volbách do Poslanecké sněmovny ČR jsou zveřejněny na webových stránkách Ministerstva vnitra.