українською  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanectví ČR v Kyjevě varuje před podvodnými zprostředkovateli zaměstnání

Velvyslanectví ČR v Kyjevě upozorňuje, že na internetových stránkách http://work.ua je nabízeno zprostředkování zaměstnání v zahraničí. Více informací lze následně získat od jistého Andreje Nytyevského (mobil: +420792441350, skype: andrei.support-service, mail: andrei@support-service.info), jenž vystupuje jako manager spol. Support Service.

Nabízí vyřízení pozvání k pracovnímu pohovoru u společnosti se sídlem v ČR a následně i dokumentů k podání žádosti o zaměstnaneckou kartu. Za služby si nechá zaplatit řádově i několik set eur a následně zašle falešné pozvání k pohovoru a dále již se zájemcem nekomunikuje. Údajné zvoucí společnosti s tímto subjektem nespolupracují a pozvání vystavená jejich jménem neodpovídají skutečnosti.

Velvyslanectví ČR v Kyjevě důrazně varuje, že se jedná o podvodné jednání, které je předmětem dalšího šetření, a nabádá případné zájemce o práci v zahraničí k obezřetnosti. Zároveň upozorňuje, že využití falešných podpůrných dokladů k žádosti o udělení víza má za následek zamítnutí žádosti.